Zakładasz swoją pierwszą firmę i zastanawiasz się jak zmniejszyć podatek dochodowy? Koszt uzyskania przychodu możesz oczywiście odliczyć od podatku, tym samym pomniejszając jego wysokość do zapłacenia. W dropshipping koszty są różne i w tym artykule dowiesz się jakie są przede wszystkim te początkowe podczas zakładania firmy i wyposażenia biura, nawet tego domowego. 

Co można wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej?

Jak płacić niższe podatki? Koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodu dzielimy na bezpośrednie (m.in. zakup towarów handlowych i materiałów) oraz pośrednie (m.in. amortyzacja samochodu, media). Zaraz po otrzymaniu numeru NIP możemy zmienić naszą dotychczasową umowę za internet i telefon z osoby prywatnej na firmę. Można to załatwić od ręki w każdej placówce. Dzięki temu masz pierwsze koszty do odliczenia od podatku.

Jeżeli posiadasz samochód, to mamy kolejny element, który świetnie generuje koszty. Paliwo, ewentualne naprawy, amortyzacja – to wszystko koszt, który możemy odliczyć od podatku. Nie ważne, czy prowadzisz działalność gospodarczą z domu i jest to tylko dropshipping! Praca z domu nie wyklucza wyjazdów służbowych w celu chociażby nawiązania współpracy z nową hurtownią dropshipping.

Co można wrzucić w koszty prowadzenia działalności opierając swój biznes o dropshipping?

 • zakup sprzętu i oprogramowania
 • materiały biurowe
 • wydatki na remont pomieszczeń, w których prowadzona jest działalność
 • pieczątka firmowa
 • hosting i domena
 • i wiele więcej. Wszystko zależy od tego czy jesteś w stanie udowodnić, że dany koszt przyczyni się do uzyskania przychodu w Twojej firmie.

Co można wrzucić w koszty prowadzenia działalności

Czy pieczątka jest wymagana?

Stosowanie pieczątki nie jest wymagane, natomiast warto ją posiadać, ponieważ na wielu ważnych dokumentach pojawia się miejsce na Twoją pieczęć firmową. Nie jest to też duży koszt, bo w okolicach 20-40 zł. Pieczątka firmowa na dokumentach to także informacja o tym, że Twój partner biznesowy ma do czynienia z poważną firmą.

Co powinno być na pieczątce firmowej?

Obowiązkowe informacje:

 • nazwa firmy
 • NIP
 • adres firmy

Dodatkowo możemy umieścić dodatkowe informacje, takie jak:

 • numer telefonu
 • adres e-mail
 • adres strony internetowej

Teraz już wiesz czy pieczątka jest wymagana oraz co powinno być na pieczątce firmowej. W zależności od ilości informacji jakie chcemy na naszej pieczątce, należy wybrać jej odpowiedni rozmiar. Pamiętaj też o tym, że zbyt mała pieczątka będzie nieczytelna, a zbyt duża nie zmieści się w miejscu na nią przeznaczonym w dokumentach.

Osobiście korzystam z marki TRODAT, ponieważ słyszałem bardzo dobre opinie na jej temat, które po ponad trzech latach użytkowania pieczątki jestem w stanie w 100% potwierdzić.

Kolejne pomysły jak zmniejszyć podatek dochodowy? Na początku prowadzenia działalności nie ma z tym większego problemu. Co można wrzucić w koszty prowadzenia działalności pracując z własnego domu?

Jak płacić niższe podatki – zakup sprzętu oraz wyposażenie biura

Podstawa to komputer z dostępem do internetu (najlepiej laptop, ponieważ wtedy możesz prowadzić swój biznes z każdego miejsca na ziemi) oraz telefon.

Jak płacić niższe podatki

Osobny numer telefonu

Warto zastanowić się nad zakupem nowego numeru telefonu, na potrzeby firmy i nie udostępniać nigdzie naszego prywatnego numeru. Dlaczego? Na początku tak tego nie odczujesz, ale kiedy biznes się już zaczyna kręcić to telefon dzwoni cały czas. Często pojawiają się telefony bardzo późnym wieczorem oraz w niedziele i święta. Dodatkowo wiele firm pozyskuje nasz numer i wykorzystuje go w celach marketingowych. Kiedy masz osobny numer do spraw firmowych, możesz po godzinach swojej pracy wyciszyć telefon i odpocząć. Jutro też jest dzień i powinieneś wtedy oddzwonić do klientów, którzy próbowali się do Ciebie dodzwonić poza godzinami Twojej pracy.

Drukarka

Drukarka bardzo ułatwi nam pracę, w szczególności kiedy chcielibyśmy część naszego asortymentu wysyłać bezpośrednio z domu a nie z hurtowni (wtedy trzeba wydrukować etykiety nadawcze dla kuriera a ich ilość nie jest tak duża, aby inwestować od razu, np. w zebrę). Co miesiąc musimy także dostarczyć dokumenty do księgowej, które też gdzieś trzeba wydrukować. Wybierając drukarkę zawsze kieruj się jej wydajnością oraz kosztem druku! Co z tego, że kupisz drukarkę za 150 zł, skoro sam czarny tusz kosztuje 80 zł i trzeba go wymieniać co 500 zadrukowanych stron, czyli średnio raz w miesiącu? Najlepszym wyborem byłaby drukarka laserowa, która drukuje bardzo wydajnie, ale koszt zakupu niestety nie jest najniższy. Jeśli dalej szukasz pomysłu co można wrzucić w koszty prowadzenia działalności to tusz do drukarki będzie kolejnym.

Osobiście posiadam model Brother Ink Benefit DCP-J105 (drukarka atramentowa), który możemy kupić w okolicy 500 zł. Kwota ta może wydawać się wysoka, jednak koszt wydruku to 1 GROSZ za stronę A4! Oryginalny czarny tusz do tego modelu możemy kupić już za 25 zł i wystarczy na zadruk 3000 stron. Dodatkowym atutem jest możliwość połączenia z drukarką przez WiFi oraz nie jest ona zbyt duża, więc nie zabiera nam dużo miejsca, szczególnie jak prowadzimy biuro w mieszkaniu. Podsumowując, przy wyborze drukarki kieruj się ceną kosztu wydruku a nie kosztem samej drukarki. Sprawdź też opinie innych osób korzystających z danego modelu oraz zwróć także uwagę na szybkość drukowania strony.

Meble i akcesoria biurowe

W biznesie opartym o dropshipping koszty stanowią również wyposażenie Twojego miejsca pracy. Przecież nie będziesz pracował z laptopem na kolanach. Biurko, krzesło oraz inne akcesoria biurowe, również z powodzeniem wliczysz w koszty uzyskania przychodu.

Dropshipping koszty – hosting i domena

Jak zmniejszyć podatek dochodowy? Kolejnym kosztem uzyskania przychodu jest hosting i domena. Do prowadzenia sprzedaży przez internet potrzebujemy pocztę elektroniczną. Zawsze możemy skorzystać z darmowych rozwiązań typu Gmail, natomiast jeżeli podchodzimy poważnie do naszego biznesu, warto od razu promować swoją markę.

Przykład:

 • strategiasprzedazy@gmail.com (nazwa naszego adresu email na darmowej poczcie elektronicznej)
 • kontakt@strategiasprzedazy.pl (nazwa naszego adresu email na naszej firmowej poczcie elektronicznej)

 

 

Domena

Poczta to jedno, natomiast bardzo ważne, aby zawczasu zarejestrować swoją domenę firmową, by w przyszłości uniknąć dodatkowych opłat. W rejestracji domen internetowych obowiązuje zasada “kto pierwszy ten lepszy”. Bardzo często ludzie widząc nowo powstałe firmy, sprawdzają czy już została zarejestrowana domena na główne rozszerzenia: .pl, .com, .eu, .com.pl i w przypadku kiedy firma nie pomyślała o tym wcześniej, to może okazać się taka sytuacja, że nie będziemy mogli zarejestrować domeny pod nazwą naszej firmy, np. strategiasprzedazy.pl, strategiasprzedazy.com, strategiasprzedazy.com.pl – zazwyczaj po wpisaniu tego adresu w przeglądarce, pokazuje się informacja, że domena jest na sprzedaż. Tylko, że w tym wypadku nie zapłacimy, np. 1 zł za pierwszy rok tylko, np. kilka tysięcy złotych.

Hosting

Gdzie kupić serwer i domenę? Jeżeli nie znasz się na kwestiach technicznych to proponuję zamówić wszystko u jednego hostingodawcy (wtedy domena będzie kierowana od razu na Twój serwer) lub zlecić to specjaliście.

Osobiście polecam dHosting który używam już kilka lat i ani raz się nie zawiodłem.

Co wyróżnia dHosting?

 • dopasowuje się do Twoich potrzeb: standardowy hosting działa w ten sposób, że płacimy za określony pakiet i działa wszystko ok do momentu, kiedy nagle na naszej stronie pojawi się większa ilość osób. Kiedy ruch jest wzmożony to serwer zwalnia i ze strony praktycznie nie da się korzystać, a my tracimy potencjalnego klienta. W dHosting mamy automatyczne skalowanie i kiedy nagle pojawia się duża liczba osób na naszej stronie, to serwer NIE ZWALNIA tylko przełącza swoje zasoby obliczeniowe na większe i dzięki temu jest w stanie obsłużyć ruch bez wpływu na szybkość ładowania się strony.
 • Wysoka wydajność i bezpieczeństwo
 • Korzystają największe marki i instytucje
 • Świetny panel zarządzania swoimi usługami

Zamów swoją usługę z dodatkowym RABATEM: https://dhosting.pl/pp-trustdeal

szybkość ładowania strony

Mógłbym jeszcze pisać bardzo dużo o tym, co można wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej w przypadku prowadzenia działalności w modelu dropshipping. Jeżeli masz dodatkowe pytania lub chcesz więcej, napisz komentarz lub skontaktuj się ze mną 🙂