Zanim wybierzemy odpowiednią hurtownię, należy bardzo dokładnie zapoznać się z analizą rynku, jaką dla Ciebie przygotowałem. Dzięki temu wybierzesz branżę, w której chciałbyś rozpocząć swoją sprzedaż. W tym artykule podpowiadam jaką hurtownie dropshipping wybrać. Dzięki temu uzyskasz dobry start w tej branży, ponieważ odpowiednia hurtownia dropshipping to podstawa!

Lista hurtowni dropshipping – jakie informacje?

W internecie znajdziecie sporo dostępnych dla każdego spisów hurtowni dropshipping. Niestety nie zawierają one podstawowych informacji, na podstawie których mógłbyś podjąć decyzję o potencjalnej współpracy. Zatem w pierwszej kolejności, musisz się skontaktować z hurtownią i uzyskać od niej szczegółowe informacje. Moja lista hurtowni dropshipping, którą możesz zobaczyć w dedykowanej zakładce w menu głównym rozwiązuje za Ciebie ten problem.

Jaka jest najlepsza hurtownia dropshipping?

 • Hurtownia, która jest zintegrowana z baselinkerem, dzięki czemu w szybki i prosty sposób możesz ja zintegrować z własnym sklepem internetowym.
 • Koszt za pakowanie paczki: często hurtownia dolicza dodatkowy koszt za zapakowanie paczki i czas związany z obsługą Twojego zamówienia. Idealnie, kiedy obsługa zamówień dropshipping jest darmowa lub jest to max 1-2 zł.
 • Czas realizacji zamówienia: czynnik wpływający na sprzedaż na Allegro, dlatego dobrze kiedy hurtownia realizuje zamówienia jeszcze tego samego dnia.
 • Firmy kurierskie: InPost jest obowiązkowy, jeżeli chcemy udostępniać swoim klientom opcję ALLEGRO SMART. Dobrze, kiedy na liście kurierów odbierających codziennie paczki z hurtowni jest także nasz własny kurier. Nie ma wtedy kłopotów z realizacją zamówień na własną etykietę nadawczą.
 • Pobrania: większość hurtowni nie bierze na siebie obowiązku realizacji zamówień pobraniowych. Preferują wysyłkę takich zamówień na naszych własnych etykietach nadawczych. Dzięki temu, pieniądze trafiają bezpośrednio do nas na konto i nie musimy na nie długo czekać. Są też takie, które realizują pobrania normalnie. Należy więc wtedy dopytać o czas, po którym pieniądze z pobrania trafią na nasze konto. Jeżeli trwa to dłużej niż tydzień, mogą pojawić się problemy z płynnością finansową. Szczególnie na początku, kiedy nie dysponujemy jeszcze dużym zapleczem finansowym.

  najlepsza hurtownia dropshipping

  @photobyphotoboy via Canva.com

 • Koszt dostawy: powinien on być jak najniższy. Często jest tak, że jeżeli hurtownia nie nalicza dodatkowych opłat za zapakowanie i wysłanie zamówienia, to dolicza kilka zł do kosztu dostawy. Dobrą stawką za kuriera będzie około 13-15 zł brutto.
 • Faktury: temat już omówiłem wcześniej tutaj, dlatego wiesz już, że najlepiej kiedy hurtownia wystawia faktury zbiorcze, ponieważ pozwoli nam to zaoszczędzić na księgowości.
 • Zgoda na wykorzystanie zdjęć i opisów: większość hurtowni pozwala nam korzystać z wszystkich materiałów. Przygotowanie własnego opisu dla oferty na Allegro może nam zająć dużo czasu. W przypadku sklepu internetowego nie powinniśmy używać opisów skopiowanych z hurtowni, tylko napisać własne unikalne treści.
 • Progi rabatowe: dobrze jest, kiedy hurtownia dodatkowo premiuje swoich klientów większymi rabatami w zależności od wygenerowanego obrotu. Mówiąc prościej, im więcej zamówisz, tym większy stały rabat otrzymasz na kolejne zamówienia. Dlaczego ten sposób jest lepszy niż, np. stały rabat 15%? Dostęp do hurtowni mają setki a nawet tysiące sprzedawców, którzy tak samo jak Ty chcą sprzedać jak najwięcej. Jeżeli każdy ma taki sam rabat, to w praktyce oferty na Allegro będą mieć podobne ceny. Kiedy hurtownia na start daje, np. 10% i po wygenerowaniu obrotu na jakąś kwotę możemy mieć 15% a potem 20%, itd. to powinniśmy postarać się w możliwie jak najkrótszym czasie uzyskać wymagany obrót do większej procentowej zniżki. Dzięki temu uzyskujemy przewagę nad częścią naszej konkurencji.

 

 

 • Własny kurier: dobrze kiedy hurtownia daje możliwość wysyłki zamówienia na naszej własnej etykiecie nadawczej. Nie dotyczy to tylko pobrań, ale może okazać się, że nasze wynegocjowane warunki na wysyłkę paczek przedpłaconych, są dużo lepsze od kwot jakie pobiera od nas hurtownia.
 • Reklamacje: obowiązkiem hurtowni jest przyjąć reklamację od klienta, czyli od nas. Jeżeli klient nam zgłasza problem z zamówieniem, to my musimy skontaktować się z hurtownią i zgłosić zaistniały problem.
 • Zwroty: klient ma prawo zwrócić towar w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Wtedy ten zwrot kierowany jest już do nas a nie do hurtowni. Są jednak hurtownie, z którymi można się dogadać i zwrócić towar.
 • Warunki płatności: zwykle pierwsze kilka zamówień musimy opłacić z góry a później otrzymujemy możliwość odroczonej płatności na podstawie wystawionej faktury zbiorczej. Jest to dla nas wygodne i nie musimy tracić czasu na opłatę każdego zamówienia osobno. Niestety nie wszystkie hurtownie mają taką możliwość, co może wpływać na czasy realizacji zamówień.
 • Kody śledzenia: jeżeli hurtownia nie udostępnia numerów przesyłek, to od razu możemy ją sobie skreślić. Aktualnie Allegro wymaga uzupełnienia takich numerów do każdego zamówienia. Jeżeli tego nie zrobimy w określonym czasie, to wskaźniki jakości naszej obsługi lecą mocno w dół, tym samym obniża się trafność naszych ofert w wynikach wyszukiwania.
hurtownie dropshipping

@gettyimages via Canva.com

Jakie hurtownie dropshipping omijać?

Nasza lista hurtowni dropshipping zawiera kilkaset hurtowni. Jak wybrać tą najlepszą, a które już na samym początku skreślić? Wszystko zależy tak naprawdę od branży/kategorii w której chciałbyś zacząć sprzedawać. Dzięki mojej liście, masz dostęp do wielu potencjalnych hurtowni i oszczędzasz sporo czasu na kontakcie i zdobywaniu informacji, które są niezbędne w modelu dropshipping.

Kiedy już wytypujesz te najlepsze dla Ciebie, czas na rejestrację i weryfikację. Zacznij przede wszystkim od sprawdzenia cen w panelu hurtowym, bo niestety często spotykaną praktyką w dropie jest to, że sama hurtownia dropshipping również sprzedaje na Allegro. O ile ich ceny są wyższe i dla ciebie konkurencyjne, to nie powinno być żadnego problemu. Sytuacja staje się patowa, kiedy na Allegro ich ceny nie wiele się różnią od tych dla ciebie w panelu hurtowym. Wtedy definitywnie daj sobie spokój z taką hurtownią, ponieważ nie ma żadnego sensu z nimi konkurować ceną.

Zdjęcie główne: @rcphotostock via Canva.com