Jesteś już zdecydowany i zastanawiasz się jak założyć sklep internetowy dropshipping? Które oprogramowanie dropshipping będzie najlepsze? Na oba pytania poznasz odpowiedź w poniższym artykule.

Sklep internetowy dropshipping – wybór oprogramowania

Jeżeli nie planujesz sprzedaży przez własny sklep internetowy dropshipping, to najlepszym wyborem będzie dla Ciebie Baselinker. Dlaczego?

  • ponad 700 integracji
  • wszystko w jednym miejscu (zamówienia, kurierzy, marketplace, księgowość, komunikacja)
  • automatyzacja pracy
  • abonament miesięczny już od 39 zł

Osobiście jednak odradzam tą drogę, ponieważ już na samym początku swojej działalności musisz pamiętać o tym, aby uniezależniać się od zewnętrznych marketplace. Największym błędem jest skupianie się tylko na Allegro, ponieważ z dnia na dzień możesz stracić możliwość sprzedaży po przez blokadę konta lub zmianę polityki allegro, która co miesiąc potrafi się zmieniać.

Przed Tobą decyzja jakie oprogramowanie dropshipping wybrać. Prawda jest taka, że każde ma swoje plusy i minusy a ja postaram się Ciebie przekonać do (według mojej opinii) najlepszego a zarazem zostawiającego mocno w tyle konkurencję – oprogramowania IdoSell.

Oprogramowanie dropshipping – IdoSell

sklep internetowy dropshipping idosell

Dlaczego wybrałem IdoSell? Przede wszystkim pracuje na tym oprogramowaniu od 8 lat i znam go bardzo dobrze. Zaczynając jednak biznes w metodzie dropshipping, dokładnie przyjrzałem się ofercie innych dropshipping cms i to jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że IdoSell nie ma sobie równych.

Pierwszą rażącą przewagą jest cena za oprogramowanie dropshipping. Sklep internetowy dropshipping w IdoSell rocznie kosztować będzie 420 zł netto, natomiast u innych około 2000 zł. Skąd ta różnica?

Jeszcze do 2019 roku najtańszy abonament miesięczny w IdoSell kosztował 999 zł, jednak firma otwarła się na mniejszych sprzedawców i uruchomiła Abonament Smart CLOUD, który miesięcznie kosztuje 35 zł (pierwsze 12 miesięcy). Szczegóły poszczególnych planów znajdziesz w cenniku na stronie IdoSell, natomiast na start w zupełności wystarczy najtańszy pakiet.

Kolejnym atutem IdoSell jest darmowa integracja z nielimitowaną liczbą hurtowni. W modelu dropshipping powinniśmy na początku zintegrować minimum 3 hurtownie dropshipping oraz stale zwiększać ich liczbę. U innych możemy zapłacić miesięcznie kilkadziesiąt złotych za integrację 1 hurtowni oraz dodatkową kwota za ilość dziennych aktualizacji oferty. 

Jak założyć sklep internetowy dropshipping – automatyzacja

Dobrze zoptymalizowany proces sprzedaży na pewno przełoży się na oszczędności. Po co zatrudniać dodatkowego pracownika, skoro jego pracę może wykonać automat? Posiadając dużą ilość aukcji musimy zapanować nad stanami magazynowymi oraz cenami. Dropshipping system od IdoSell posiada narzędzia, które komunikują się z hurtownią nawet kilka razy dziennie i aktualizują stany magazynowe oraz ceny. Dodatkowo wszystko w określonych odstępach czasowych jest aktualizowane także na Allegro i innych marketplacach. Wszystko odbywa się automatycznie.

Jeżeli hurtownia dropshipping, z którą współpracujemy także jest na systemie IdoSell, to praktycznie nic nie musimy robić. Zamówienia wpadają do naszego systemu a my 1 kliknięciem przekazujemy je do hurtowni i to cała nasza praca.

 

 

Jak reklamować sklep internetowy dropshipping

IdoSell nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o narzędzia marketingowe. Wyróżnię tutaj ich w pełni zautomatyzowaną i inteligentną usługę dostarczająca kaloryczny ruch do sklepów internetowych dropshipping – IAI ADS. Na pewno nie raz trafiłeś na reklamy produktowe w Google, odpowiadają za to kampanie w Google Adwords. Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś okazji prowadzić takiej kampanii sam, to musiałbyś ją zlecić zewnętrznej firmie.

jak reklamować sklep internetowy dropshipping

IAI ADS to sztuczna inteligencja zarządzająca naszymi kampaniami w sposób ciągły 24h na dobę. Najlepsze jednak w tym wszystkim jest to, że otrzymujemy gwarancję rentowności sprzedaży.

Przykład: ustalasz, że na reklamy chcesz wydać max 10% całego obrotu jaki zostanie wygenerowany przez kampanię. W miesiącu reklamy IAI ADS wygenerowały obrót na kwotę 100 000 zł a ty za reklamę zapłacisz 10 000 zł. Jeżeli w tym przypadku koszt reklam przekroczyłby 10 000 zł to różnice pokrywa IdoSell.

W innych moich poradnikach na pewno jeszcze bardziej skupie się na możliwościach jakie daje dropshipping system od IdoSell. Jeżeli nadal masz wątpliwości czy IdoSell jest idealne do tego modelu biznesu, napisz do mnie. Odpowiem na każde pytanie i załatwię dla Ciebie rabat od IdoSell 😉