W obecnych czasach ciągle galopujących cen za żywność, czy paliwo, zaczynamy szukać dodatkowego źródła dochodu. Jaki pomysł na biznes w domu będzie najlepszy? Jak założyć firmę i zrobić to najtaniej? Na oba te pytania znam odpowiedź, dlatego zapraszam Cię do lektury.

Pomysł na biznes w domu a motywacja

Kluczem do Twojego sukcesu jest odpowiednia motywacja. W moim przypadku była to moja córeczka Maja. Życie się tak poukładało, że żona, kiedy skończyła urlop po porodzie nie mogła sobie pozwolić na powrót do pracy i oddanie dziecka do żłobka. Musiałem znaleźć pomysł na biznes w domu, nie rezygnując przy tym z dotychczasowej dobrze płatnej pracy. Tak właśnie powstał ciekawy pomysł na biznes, którego w dużej mierze dotyczy STRATEGIA SPRZEDAŻY. Jeżeli Ty także masz odpowiednią motywację i będziesz realizować starannie wszystkie kroki, o jakich piszę w moich artykułach, na pewno osiągniesz swój cel.

Pomysł na biznes bez ryzyka

Mój pomysł na biznes zakłada że:

  • nie musisz inwestować własnych pieniędzy
  • nie ponosisz żadnego ryzyka
  • możesz rozwijać swój biznes po godzinach pracy
  • masz komputer z dostępem do internetu oraz telefon

Rynek e-commerce w Polsce kwitnie z roku na rok a zmiana ustawy w kwestii niedziel nie handlowych podbija dochód sklepów internetowych jeszcze bardziej. Warto więc zainteresować się sprzedażą w internecie, ponieważ może robić to KAŻDY! Pojawia się moje ulubione pytanie “co warto sprzedawać?” – WSZYSTKO!

Pomysł na biznes bez ryzyka

Sposób jaki chcę Ci przedstawić to sprzedaż internetowa w oparciu o model dropshipping. Polega on na tym, że klient kupuje u Ciebie towar i za niego płaci. W tym momencie Ty zamawiasz towar w hurtowni i płacisz pieniędzmi, które przed chwilą otrzymałeś od klienta. Hurtownia dropshipping pakuje zamówienie i wysyła towar do klienta. Twój zysk to różnica pomiędzy ceną sprzedaży a ceną zakupu. Musisz zająć się jedynie sprzedażą oraz obsługą klienta, natomiast całą resztą zajmie się już hurtownia.

Ten model daje nam nieograniczone możliwości, ponieważ możesz współpracować z kilkoma hurtowniami i wystawić dowolną ilość produktów na sprzedaż. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że zapłacisz za towar dopiero wtedy, gdy go sprzedasz. Działając w ten sposób, możesz szybko i bezpiecznie rozwinąć swoją sprzedaż bez ponoszenia kosztów a tym samym osiągnąć stabilność finansową swojej firmy już w 2 miesiącu jej działalności.

 

 

Jak założyć firmę? Od czego zacząć?

Konieczne jest założenie działalności gospodarczej i proszę się tego nie bać! Są możliwości, aby nie płacić miesięcznie ZUS-u w wysokości 1631,20 zł brutto (dane na rok 2022). O tym jak płacić mniej dowiesz się poniżej.

Najlepsza sytuacja jest wtedy, kiedy masz umowę o pracę i zarabiasz minimum 3010 zł brutto (dane na rok 2022). W tym przypadku nie musisz płacić żadnych obowiązkowych ubezpieczeń społecznych. Jedyną opłatą jest obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Jak założyć firmę

Jak założyć firmę, kiedy nie pracujemy na etacie lub mamy umowę zlecenie?

  1. zakładamy działalność gospodarczą i korzystamy z ulgi na start, dzięki której przez pierwsze 6 miesięcy zapłacimy samą składkę zdrowotną (dane 2022 rok)
  2. po pół roku przechodzimy na preferencyjny ZUS, który wyniesie nas około 700 zł brutto miesięcznie (kwota uzależniona jest od składki zdrowotnej liczonej od dochodu), przez kolejne 24 miesiące.

Jak założyć firmę przez urząd pracy?

Najlepsza opcja dla osób bezrobotnych, ponieważ możesz otrzymać bezzwrotną dotację na założenie działalności gospodarczej. Kwota jaką można uzyskać z dotacji sięga nawet około 24 tysięcy brutto i jest głównie uzależniona od warunków urzędu pracy do którego należysz. Szczegółów należy szukać na stronie urzędu pracy.