Większość scenariuszy wygląda tak samo… Świeży przedsiębiorca tworzy sam lub zleca zrobienie sklepu internetowego, wydaje sporo zaoszczędzonych pieniędzy na reklamy i nagle okazuje się, że środki się kończą a sklep nie przynosi dochodu. Przeglądając znaną wszystkim grupę na facebooku „Zjednoczeni sprzedawcy” (którzy do zjednoczonych raczej nie należą 😉 ), praktycznie każdego dnia napotykam posty typu „Sprzedam sklep”. Dropshipping, szczególnie podczas pandemii nabrał tempa i pojawiło się mnóstwo „gotowych sklepów internetowych”, które polegają na tym, że kupujesz sklep z dostępem do hurtowni i jego oferta nie różni się niczym od setek innych takich samych sklepów 🙂 Ty natomiast masz wydać sporo pieniędzy, aby sprzedać towar. Kto na tym zyskuje? Zazwyczaj tylko hurtownia, która w dodatku sprzedaje taniej na Allegro niż ty kupujesz w hurcie.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim na początku swojej działalności skup się na allegro, gdzie nie inwestujesz pieniędzy w reklamy a masz dostęp do bardzo dużej grupy klientów. Dopiero z czasem, kiedy twoje konta na Allegro przynoszą wystarczające dochody, dzięki którym możesz inwestować w dalszy rozwój, możesz myśleć nad „inwestycją” jaką jest własny sklep internetowy. O tym wszystkim ze szczegółami dowiesz się na moich szkoleniach, na które serdecznie zapraszam.

Jak zbudować własny sklep internetowy?

Musisz mieć przede wszystkim swoją strategię sprzedaży. W moim przypadku od początku inwestowałem w zabawki dla dzieci, dlatego powstał projekt MANIMA, który finalnie możesz zobaczyć pod adresem www.manima.pl. Jeżeli tak jak ja myślisz o prowadzeniu biznesu na poważnie, to zacznij od kwestii prawnych związanych z zastrzeżeniem swojego logo. Nie jest to duży koszt a w późniejszym czasie, kiedy twoja marka zacznie być rozpoznawalna, pozwoli ci uniknąć wielu przykrych sytuacji.

 

 

O tym jaki system pod sklep internetowy wybrać oraz w jaki sposób go zaprojektować, opowiadam na kilkunasto-godzinnych szkoleniach, ponieważ jest to temat na tyle szeroki, że nie ma możliwości aby zmieścić się z materiałem w godzinę. Pamiętaj! Jeżeli masz coś robić, rób to najlepiej jak potrafisz.

Co sprzedawać w sklepie internetowym?

Oczywiście to co najlepiej idzie ci na allegro. Przez ten czas na pewno poznałeś już produkty i wiesz, w co warto zainwestować swój czas i pieniądze. W moim sklepie internetowym oraz na allegro, bardzo ciekawym tematem są rowerki biegowe dla dzieci oraz zabawki zdalnie sterowane. Natomiast jeżeli decydujesz się na elektronikę (jak ja w przypadku zabawek zdalnie sterowanych), musisz liczyć się z większą ilością reklamacji i zwrotów. Nie chcesz wiedzieć co kurierzy wyprawiają z twoimi paczkami, ale to temat na inny wpis poświęcony logistyce i magazynowaniu towaru 😉