Z roku na rok coraz to większym zainteresowaniem cieszy się dropshipping, z uwagi na jego elastyczność i możliwość dodatkowego zarobku, bez konieczności posiadania dużej ilości pieniędzy. O tym co to jest dropshipping oraz jak zacząć taką przygodę, dowiesz się z poniższego artykułu.

Dropshipping co to? Zacznijmy od podstaw.

Polega na sprzedaży towarów, bez konieczności inwestowania własnych pieniędzy. Za wszystko płaci Twój klient, a ty otrzymujesz narzuconą przez siebie marżę. Tak naprawdę firmę opartą na modelu dropshipping możesz prowadzić z mieszkania w bloku i nie potrzebujesz do tego własnego magazynu, czy sporych środków finansowych. Absolutne minimum to komputer, telefon oraz dostęp do internetu.

Jak działa dropshipping?

  1. klient trafił na twoją ofertę i dokonał zakupu
  2. produkt, który zamówił klient, zamawiasz w hurtowni a jako odbiorcę, podajesz adres klienta
  3. hurtownia wysyła towar a Ty zapłaciłeś/aś za niego pieniędzmi Twojego klienta
  4. różnica między ceną sprzedaży a ceną zakupu = Twój zarobek – podatki

Pozostaje jeszcze kwestia ewentualnych zwrotów i reklamacji. Jeżeli znajdziesz dobrą hurtownie dropshipping, również i te obowiązki przejmie za Ciebie.

Jak zacząć dropshipping?

Już wiesz co to jest dropshipping a skoro jesteś zainteresowany/a tym tematem to warto dowiedzieć się również jak zacząć dropshipping, skąd pozyskać lista hurtowni dropshipping? Tak naprawdę istnieją 3 sposoby:

Dropshipping bez firmy

Według naszego prawa (dane na rok 2022) możesz miesięcznie zarobić maksymalnie 50% stawki minimalnej, tj. 1505 zł brutto. Od tej kwoty oczywiście należy odprowadzić podatek dochodowy. Są też pewne ograniczenia związane z koniecznością posiadania kasy fiskalnej jeżeli zdecydujemy się na sprzedaż biżuterii z metali szlachetnych, czy konieczność odprowadzania VAT-u w niektórych kategoriach, np. urządzenia elektroniczne.Niestety wiele hurtowni nie chce współpracować z osobami, które nie posiadają zarejestrowanej działalności gospodarczej. Dropshipping bez firmy jest możliwy, jednak zyski nie są zbyt wysokie i mamy kilka dodatkowych ograniczeń. Opcja osobiście przeze mnie NIE POLECANA.

 

 

Własna działalność i praca na etacie

Sposób od którego ja osobiście rozpocząłem swoją przygodę z dropshippingiem i bardzo ją sobie chwalę. Zakładając firmę, wcale nie musisz rezygnować z dotychczasowej pracy i tracić bezpieczeństwa w postaci stałego dochodu z etatu. Możesz potraktować dropshipping jako dodatkowy zarobek a zakładając firmę, kiedy jesteś zatrudniony/a na etacie masz obowiązek płacić jedynie składkę zdrowotną (pod warunkiem, że twoja wypłata jest równa lub wyższa stawce minimalnej).8-16 etat a później dropshipping 🙂 To ile czasu codziennie poświęcisz na rozwój swoich ofert, kontakty z hurtowniami, znalezienie odpowiedniego asortymentu, zaowocuje w niedalekiej przyszłości sporym przypływem dodatkowej gotówki. Przyjdzie jednak (trzymam kciuki) taki moment, że zarobki z dropshippingu zaczną mocno przewyższać Twoją wypłatę z etatu i zaczniesz się zastanawiać, czy to właśnie jest ten moment, aby w 100% skupić się na rozwoju własnej firmy. Uważam, że taka opcja jest idealna dla osób, które po prostu boją się utraty stabilności finansowej z dnia na dzień

Założenie własnej firmy

Jest to sposób, który najszybciej przyniesie nam oczekiwane efekty, z uwagi na to, że od samego początku poświęcimy tutaj 100% naszej uwagi i czasu. Problemem jednak jest to, że musimy mieć oszczędności, które pozwolą nam się utrzymać przez co najmniej kilka miesięcy. Pierwszy dochód powinien pojawić się już w pierwszych 2-3 miesiącach, jednak jego wysokość zależy głównie od tego ile czasu poświęcisz na rozwój swojej firmy oraz doboru odpowiednich kanałów sprzedaży.

Przygodę z dropshippingiem można rozpocząć bardzo łatwo i tylko od Ciebie zależy czy będzie to sposób na życie. Ja zaczynałem w małym mieszkaniu na 2 piętrze, z mini magazynem na balkonie 🙂 Teraz zatrudniam kilku pracowników, mam własny magazyn i biuro. Sprzedaje w wielu kanałach sprzedażowych, między innymi: Empik, Morele, Allegro, Erli, Shopee. Mam także prężnie rozwijający się własny sklep internetowy. Najważniejsze jest jednak to, że cały czas dropshipping jest obecny w mojej firmie.